Adatvédelmi tájékoztató: A felhasználói élmény fokozása és a személyre szabott legjobb ajánlatok érdekében, valamint kényelmi illetve statisztikai célból weboldalunk  cookikat (sütiket) tárol a készülékén és webszervereken. Ezen adatok tárolásának módját a “Beállítások” feliratra kattintva tudja módosítani. Abban az esetben, ha hozzájárul a sütik használatához, kattintson az OK gombra. Részletesebb információ az "Adatvédelmi szabályzat" menüpontban található.

Hasznos tudnivalók házi vízmű bekötéséhez

A házi vízművek napjainkban egyre nagyobb figyelmet kapnak. Ennek legfőbb oka, hogy használatuk számos előnnyel jár, így sokakat foglalkoztat a házi vízmű bekötése.

Hidrofor működhet fúrott kútról vagy összegyűjtött esővíz tartályból, használhatod a kertben öntözéshez, takarításhoz, tavak feltöltéséhez, vagy háztarsáson belül, amely felhasználása szerint igen sokrétű lehet - a WC tartály öblítésén át egészen a mosásig, tisztálkodásig. Rendkívül tudatos és környezettudatos megoldás, hiszen ezekre a célokra nem az értékes - és véges - ivóvizünket pazaroljuk.

A különböző típusú házi vízművek működése és bekötése hasonló elven alapszik, azonban a felhasználás helye és jellege szerint érdemes néhány tényezőt figyelembe venni mielőtt kiválasztjuk és beüzemeljük az adott berendezést.

Milyen házi vízművet vegyek?

Hogyan működnek a házi vízművek?

Annak érdekében, hogy megértsük, mire kell figyelni a hidrofor bekötésekor, nézzük meg, hogyan is működnek a gyakorlatban. A vizet egy adott vízkivételi helyről (tartály, fúrott kút) szívjak fel és szivattyúzzák egy nyomástartó tartályba. A nyomásszabályozásnak köszönhetően mindig állandó nyomást képesek biztosítani, így nem kell minden használat alkalmával beindulnia. A nyomás mérését, ellenőrzését a nyomáskapcsoló biztosítja, amely túlnyomás esetén ki-, míg negatív nyomás esetén bekapcsolja a szivattyút.

Jó hír, hogy a házi vízmű külön vízvezetékre is köthető, így több fogyasztási ponton is lehet működtetni.

Praktikus tanácsok házi vízmű bekötéséhez

  • Habár egy egyszerűnek mondható berendezésről van szó, mégis ajánlott hozzáértőre, szakemberre bízni a bekötési folyamatot. Ha nem volt még dolgod vízvezetékekkel, nem ismered a szivattyú és a tartály hatékony működési feltételeit, nem biztos, hogy könnyedén és pontosan tudod kivitelezni az üzembe helyezést.
  • A meghatározott igényekhez igazodva kell kiválasztani az ideális hidrofor modellt. Ehhez ki kell számolni, hogy átlagosan mekkora vízfelhasználást kell ellátnia, ez határozza meg a berendezés teljesítményét, a nyomástartály térfogatát.
  • A vízmű telepítési helyét alaposan át kell gondolni, hiszen a szivattyút védeni kell a fagytól. Ennek érdekében termosztáttal ellátott fűtőkábellel érdemes felszerelni, vagy még a téli fagyok beállta előtt el kell távolítani azt.
  • Házi vízművekhez az ingatlanoknál is használt polipropilén csöveket ajánlott használni. A szívótömlő anyagára fordítsunk nagyobb figyelmet, ez ugyanis nem zsugorodhat.
  • Érdemes szűrővel felszerelni a hidrofort, a megfelelő és problémamentes működést alapjaiban határozza meg. Ennek ideális helye a vízmű és a háztartáson belüli első ürítési pont között van.
  • Apróbb szennyeződések különösebb gond nélkül átjuthatnak a szivattyún, amit a szűrő eltávolít. Azonban a nagyobb szennyeződésektől - mint kavics, falevél - szívókosár elhelyezésével lehet eredményesen tisztítani a vizet. A szívókosár a szívócső végére kerüljön, amit közvetlenül a vízfelvételi helybe kell helyezni.

Rendelj házi vízművet webshopunkból, nézd meg a kínálatot

A gyakorlat azt mutatja, hogy házi vízmű használata rengeteg költséget spórol meg hosszú távon, így hamar megtérülő befektetésről van szó. Érdemes egy megbízható modell mellett dönteni, amit szakszerűn bekötve hosszú éveken át különösebb gond és csekély karbantartási költséggel használhatunk.