Az inverteres hegesztő használatának számos előnye van kezdők és tapasztalt ezermesterek szempontjából egyaránt. Korszerű és hatékony megoldást kínálnak ezek a szerkezetek, ráadásul az otthoni, ház körüli teendők ellátásához is tökéletesek.
Hiszen egy hegesztőre bármikor szükség lehet akkor is, ha valakinek nem a hivatása miatt kell használnia egy ilyen eszközt. Éppen ezért jó, ha van kéznél egy ilyen szerkezet, még jobb, ha tisztában vagyunk az alapvető használatának körülményeivel is. Éppen ezért most ebben a bejegyzésben összegyűjtöttük, hogy mi mindent érdemes tudni ezzel kapcsolatban.
Mit jelent az inverteres hegesztő?
Működési elvének lényege, hogy az inverter az egyenáramot magas frekvenciájú váltakozó árammá alakítja át, vagyis ez tulajdonképpen egyfajta elektronikus hegesztőgép. Mindezek által pedi könnyebbé, egyszerűbbé válik a hegesztés.
A hagyományos és az inverteres hegesztés között számos különbség van. Nagy előnye egyrészt az, hogy míg a hagyományos hegesztőkkel nem lehetett változtatni az áramerősségen, az inverter használatával már igen, ezzel pedig gyorsabbá és hatékonyabbá tehető a munka. Emellett egyszerűbb a kezelhetősége és jobb fogása is. Ráadásul mivel egy inverteres gépnél a vezérlés leszabályozza az áramot, így a hegesztés nem megy tönkre akkor sem, ha a pálca letapad – nem kell újrakezdeni a munkát, így az anyag sem vész kárba.
Az áram leszabályozásának köszönhető az is, hogy vékonyabb anyagok is hegeszthetők inverteres géppel.
Milyen inverteres hegesztőt vegyek?
Ráadásul a szóban forgó hegesztőben jóval kisebb transzformátor található mint a hagyományos társaiban, így sokkal kisebb súlyú is, általában 4-8 kilogramm között mozognak. Ez pedig lehetővé teszi a könnyebb szállítást, nem beszélve arról, hogy egyszerűbb is vele dolgozni is, akár a magasban tartani is. Egy ilyen szerkezettel pedig öröm a munka minden esetben, függetlenül attól, hogy a hivatásodhoz van rá szükség, a ház körül akadt valamilyen munka vagy éppen a hobbidnak hódolsz. Amennyiben a ház körül tevékenykednél és szükséged van egy hegesztőgépre, mindenképpen ezzel a technikával érdemes először próbálkoznod.
Ha még kezdő vagy, viszont szeretnéd ha később a hegesztés a hivatásod része lenne, akkor is bátran kezdheted ezzel a technológiával, hiszen megszokod a használatát és hamar sikerélményed is lesz a segítségével. Abban az esetben pedig ha egy szakembert üdvözölhetünk a személyedben, nem kérdés, hogy szükség van a műhelyedben egy ívhegesztőre, hiszen a segítségével nem csak gyorsan dolgozhatsz, de precíz, igényes és tartós munkát adhatsz ki a kezedből.
Mi a hegesztő inverter és miért jobb?
Az inverteres hegesztő használata
Fontos, hogy még mielőbb bármihez is kezdenénk, mindenképpen szerezzük be a megfelelő védőfelszereléseket. Szükség lesz megfelelő sisakra, speciális kesztyűre és ruházatra is annak érdekében, hogy elkerüljük az esetleges munkával járó sérüléseket. Ha e téren készen állunk, akkor először is állítsuk be az áramerősséget és válasszuk ki a megfelelő elektródát.
Ennek a típusa lehet többféle, rutilos, bázikus, savas vagy cellulóz. Amennyiben hobbi barkácsolásról van szó, tökéletes a rutilos bevonat, hiszen ez egy egyszerű anyag és jó a tartása. Hiszen bázikus és savas bevonat alkalmazásához már szükség van némi szakmai tudásra, nem árt némi szakmai tudás, illetve fordított polaritás szükséges hozzá. A cellulóz bevonat pedig pozícióhegesztés esetén alkalmazható hatékonyan.
A megfelelően megválasztott elektródával pedig indulhat a munka és kezdődhet a hegesztés, amelyhez óvatos, precíz, ám határozott mozdulatokra van szükség.
A fentieket látva pedig nem kérdés, hogy neked is szükséged van egy ilyen szerkezetre, akár hobbi szinten barkácsolnál a ház körül, akár kezdőként vállalkozol a hegesztésre vagy éppen ipari területeken tevékenykedsz a segítségével a szakmádban.