Adatvédelmi tájékoztató: A felhasználói élmény fokozása és a személyre szabott legjobb ajánlatok érdekében, valamint kényelmi illetve statisztikai célból weboldalunk  cookikat (sütiket) tárol a készülékén és webszervereken. Ezen adatok tárolásának módját a “Beállítások” feliratra kattintva tudja módosítani. Abban az esetben, ha hozzájárul a sütik használatához, kattintson az OK gombra. Részletesebb információ az "Adatvédelmi szabályzat" menüpontban található.

Ismerd meg a rotációs kapát!

Maxold ki a rotációs kapa lehetőségeit! Ha nem tudod hogyan alkalmazd és mely talajtípusok esetén érdemes rotációs kapával dolgoznod, összefoglalónk segítségedre lesz.

A rotációs kapák, kapálógépek az egyik legnépszerűbb talajművelő eszközök közé tartoznak. Kár lenne azt gondolni, hogy csak nagyobb területek művelése során veheted hasznát! De vajon milyen talajtípusokon működik a leghatékonyabban és mikor ajánlott elővenni ezt a szuper kerti gépet?

Ezeket a kérdéseket válaszoljuk meg a cikkben, olvass tovább!

Mik azok a rotációs kapák?

A rotálógépek a talaj lazítására, tördelésére kifejlesztett talajművelő kerti gépek. Rendkívül hatékonyak a talaj előkészítésében, különösen a vetés előtti időszakban.

Hogyan válassz rotációs kapát? - Útmutató!

Milyen talajtípusokhoz ajánlott?

  • A rotakapa kiválón használható könnyű szerkezetű, homokos talajokon, amit a talaj adottságainak köszönhetően gyorsan és egységesen képes fellazítani. Arra figyelj, hogy ne dolgozz vele túl mélyen, mert ez a talajtípus - tulajdonságai révén -  hamar képes kiszáradni.
  • Közepes kötöttségű, agyagos talajok fellazítása szinte gyerekjáték egy rotációs kapával. Megfelelő mélységben és egyenletesen képes fellazítani az ilyen talajtípust.
  • A nehéz, kötött talajok megmunkálása sokak számára okoz fejtörést. Azonban a megfelelő teljesítményű géppel mindez nem jelent problémát. Fontos, hogy az optimális mélységre állítsd be a gépet. Haladj lassabban, ha kell, ismételd meg a munkát többször, kisebb mélységbeállításokkal.

A rotációs kapa hatékony használata

Jellemzően tavasszal és ősszel vesszük legnagyobb hasznát, hiszen ezek az időszakok igénylik a legintenzívebb kertészeti teendőket. Jó, ha előre megtervezed az elvégzendő feladatokat, hogy ne csússz ki az időből. A tavaszi szezonban a tereprendezéshez, vetés előkészítéséhez, gyomtalanításhoz, míg az ősziben a talaj tápanyag-utánpótlásához, a visszamaradt növényi maradványok bedolgozásához, valamint a télre való felkészítéshez tudod segítségül hívni.

Jó, ha tudod, hogy akkor érdemes rotakapával dolgozni, amikor a talaj nedvességtartalma optimális a vele való munkához. Kiszáradt közegben kevésbé hatékony, ahogy túl nedves talajban sem ideális alkalmazni.

Tippek a rotációs kapa használatához

A rotakapával való munka nem bonyolult, azonban néhány szabályt ajánlott betartani:

  • Az adott talaj típusához, jellemzőihez igazodva állítsd be a megmunkálni kívánt mélységre a gépet.
  • Ne siettesd a munkát, haladj egyenletes tempóban.
  • Mielőtt belevágsz a talaj fellazításába, távolítsd el a területről a nagyobb köveket, illetve növényi maradványokat.
  • A rotációs kapa hatékony működéséhez, hosszú élettartamához elengedhetetlen a rendszeres és körültekintő karbantartás. Ügyelj arra is, hogy minden használat után tisztítsd meg a gép egyes részeit.

A rotációs kapa egy igazán sokoldalú és hatékony talajművelő kertészeti eszköz. Leginkább homokos és agyagos talajokon mutatja meg előnyeit, de a megfelelő beállításokkal kötött talajon is remekül funkcionál. 

Legnagyobb hasznát a tavaszi és őszi szezonban veszed, de mindenképp ügyelj a talaj optimális nedvességtartalmára.

Rendelj rotációs kapát webáruházunkból, nézd meg a kínálatot!