Adatvédelmi tájékoztató: A felhasználói élmény fokozása és a személyre szabott legjobb ajánlatok érdekében, valamint kényelmi illetve statisztikai célból weboldalunk  cookikat (sütiket) tárol a készülékén és webszervereken. Ezen adatok tárolásának módját a “Beállítások” feliratra kattintva tudja módosítani. Abban az esetben, ha hozzájárul a sütik használatához, kattintson az OK gombra. Részletesebb információ az "Adatvédelmi szabályzat" menüpontban található.

Mechanikus tűzőgépek

Szabvány méretű mechanikus tűzőgépek (11,4mm és 10,6mm-es kapocs szélességgel) hobbi és profi minőségben széles választékban, azonnal raktárról a SzerszamKell online barkácsáruházban országos házhoz szállítással!

Rendezés:

Extol tűzőgép (fémházas)

(1)
Központi raktáron
3.190 Ft

Stanley Tűzőkalapács

Központi raktáron
16.590 Ft

Extol tűzőgép

Külső raktáron
7.480 Ft

Bár a tűzőgép szó kapcsán a legtöbb ember fejében az irodai eszközként használatos tűzőgép jut eszébe, ennél jóval szélesebb felhasználási területen hódítanak ezek az eszközök. A tűzőgép számos alkalmazási területen átvette a kalapácsok és szegek szerepét, így például ma már a kárpitozás nélkülözhetetlen eszközévé vált. A kárpitok és más anyagszerű elemek felerősítése mellett használhatók lambériázásnál, faanyagok összeerősítésénél, vékonyabb hálófonatok rögzítésénél stb. A tűzőgépek nemcsak megkönnyítik, de jelentős mértékben le is csökkentik a munkavégzés idejét.

Ahhoz, hogy a tűzőgéppel valóban könnyű és gyors lehessen a munkavégzés fontos, hogy a megfelelő tűzőgépet használjuk a felhasználási területen. A megfelelő tűzőgép kiválasztásánál a legfontosabb szempontok a készülék meghajtási módja, teljesítménye és a felhasználható tűzőkapocs mérete. A készülékcsoportokra történő felosztás jól mutatja, hogy különböző rögzítési feladatokra többféle megoldás is létezik. A felhasználó pneumatikus, mechanikus vagy kézi erővel meghajtott tűzőgép változatok mellett dönthet. A működtető energia szerepét a levegőnyomás, a villanyáram, az éghető gázok és a mechanikus úton előfeszített rugó töltheti be. A rögzítésre felhasznált elemtől függően tűző- és szögbelövő gépeket különböztetünk meg.

A kézi, mechanikus tűzőgépeknél egy előfeszített rugó kioldásakor a beütőfej ráüt a rögzítőelemre, és azt beüti az anyagba. A műszakilag fejlettebb gépek laprugós kialakításúak, mivel ezzel lehet a legnagyobb gyorsítást (ütőerőt) biztosítani. Ezek a gépek visszaütésre nem hajlamosak, és könnyű velük dolgozni, de ütőerejük korlátozott. Kisebb, egyszerűbb változatai főként dekorációs célokra használható, még az erősebb, robosztusabb mechanikus tűzőgépek már fóliák, szövetek és vékony anyagok rögzítésére is alkalmas. Vannak olyan mechanikus tűzőgépek, melyeknek ütőereje a készüléken szabályozható. Az ilyen típusú tűzőgépekkel megelőzhető, hogy a szerkezet a kapcsot a felszín alá üsse vagy, hogy a kapocs károsítsa a letűzött anyagot. A kézi tűzőgépek típusuktól függően 3-14 mm-ig terjedő belövési mélységgel találhatóak meg a kereskedelemben.

Az elektromos tűzőgépeknél az ütőerőt egy elektromágnessel felgyorsított dugattyú hozza létre, amely a beütőnyelv segítségével üti a rögzítő elemet az anyagba. Az elektromágnesen átfolyó áramimpulzus változtatásával az ütőerő tetszés szerint szabályozható. Az elektromágneses tűzőgép lehetővé teszi a hatékony, gyors és folyamatos munkavégzést. A megnövekedett igényeket kielégítve az elektromos tűzőgépek különböző rögzítő elemekkel, tűzőkapcsokkal, szögekkel és csapokkal is képesek dolgozni. A készülékek univerzális tárral, fokozatmentesen szabályozható beütőerővel bírnak, és a legtöbbjük ezen túlmenően többszörös ütési lehetőséggel is ellátott. A kis teljesítményű elektromos tűzőgépek 6- 14 mm belövési mélységig használhatók, míg az erősebb változatok 8-30 mm-ig is használhatóak. Bár az elektromos készülékek az iparban terjedtek el, de a nagyobb felújítási munkák idején előforduló otthoni igények kiszolgálására az egyszerűsített, csak időszakos használatra kifejlesztett hobbi változatok választéka is bőséges.

A levegős, vagy pneumatikus tűzőgépek dugattyúját a nagynyomású levegő gyorsítja fel, és ezzel lövi be a tűzőelemet az anyagba. Az elvnek köszönhetően a pneumatikus gépekkel még gyorsabban lehet dolgozni, mint az előbbi kettővel, a munka még könnyebb, és a visszaütés is ebben az esetben a legkisebb. Használatukhoz viszont kompresszor, vagy sűrített levegős hálózat szükséges, így mozgathatóságuk korlátozott. Az ilyen gépekkel akár 40 mm hosszú kapcsok is beüthetők.

A különféle gépekhez és a különböző feladatoknak megfelelően maguk a tűzőelemek is eltérőek.

A legáltalánosabbak a lapos kapcsok, ilyen van a közönséges irodai tűzőgépekben is. A hajlított lemez forma viszonylag nagy felületen fekszik fel, így jól használható az olyan helyeken, ahol a kapocsnak nem szabad mélyen behatolni az anyagba. Ilyenek pl. a műanyag fóliák, vékony alulemezek, kartonok, papírlapok stb.

A finom kapcsok profilja huzalszerű. Jól használhatók textíliák, fémlapok, kartonok, papírlapok, drótszövetek, vékony falemezek rögzítéséhez, ahol az anyag átszakadásának veszélye kisebb.

Keskenykapcsokat olyan helyeken használhatunk, ahol a kapocsnak lehetőleg nem szabad látszani. Elsősorban profillécek, panelek, lambériák és egyéb, vastagabb anyagok rögzítésére szolgál.

A tűzőgépekhez elterjedten használnak tűzőszegeket is, amelyek gyakorlatilag egyáltalán nem látszanak a beütés után. Díszlécek, saroklécek és hasonló - jól látható felületű - anyagok rögzítésére ajánlott.

A kapcsok, tűzőszegek felülete galvanikusan cinkezett, vagy rezezett. Anyaguk keménysége szerint lehetnek kemény és a szuper kemény kategóriába tartozóak. Alapvető szabály azonban az, hogy minél hosszabb a kapocs, annál keményebb az anyaga.