Adatvédelmi tájékoztató: A felhasználói élmény fokozása és a személyre szabott legjobb ajánlatok érdekében, valamint kényelmi illetve statisztikai célból weboldalunk  cookikat (sütiket) tárol a készülékén és webszervereken. Ezen adatok tárolásának módját a “Beállítások” feliratra kattintva tudja módosítani. Abban az esetben, ha hozzájárul a sütik használatához, kattintson az OK gombra. Részletesebb információ az "Adatvédelmi szabályzat" menüpontban található.

Milyen festékszórót vegyek?

Az odáig rendben van, hogy mire való egy festékszóró, de mégis miért létezik ezekből ilyen sokszínű termékpaletta és mi az oka annak, hogy ennyire széles a választék? Nem véletlen, hogy ennyi -féle típus létezik belőlük, hiszen a márkák mellett különbség van a működtetésük között is. Lássuk, melyiket milyen körülmények között érdemes választani!

Ha szép, egyenletesen lefestett felületet szeretnél létrehozni gyorsan, kényelmesen és hatékonyan, akkor nem kérdés, hogy ehhez mindenképpen szükség van egy ilyen szerkezetre. Az alapokat tekintve létezik elektromos, sűrített levegővel működtetett, valamint direkt szivattyús festékszórók is, amelyeket lentebb bővebben is bemutatunk.

Ezáltal sokkal egyszerűbb lesz majd eligazodni a kínálatban és mindenki megtalálhatja azt a szerkezetet, amely számára a leginkább tökéletes.

Elektromos festékszórók

E kategórián belül kétféle típust különböztetünk meg. Az elektromos levegő sűrítővel felszerelt esetében egy kis belső kompresszor állítja elő a kellő levegő mennyiséget, amely kis nyomású teljesítmény esetén tökéletes választás. A másik az elektromágneses pumpás kialakítású megoldás, amely egy elektromágnes által mozgatott kis dugattyú pumpálja a festéket a fúvókán át. Nagyon elterjed megoldás, hátránya, hogy csak hígabb festékek juttathatók ki vele, valamint használat közben igen hangosak. 

Sűrített levegővel működő festékszórók

Ezeken belül igen népszerű típus a normál nyomású festékszóró, amelyek nyomása 5-7 bar között van, azaz a kis mennyiségű levegő felhasználás mellett is hatékonyan bevethetők. A másik az úgynevezett HVLP, magyar „nagy mennyiség alacsony nyomáson” rendszerű pisztolyok, amelyek működésének lényege, hogy alacsony nyomáson dolgozik, amelynek hála a kiáramló levegő nem fújja el a festékködöt annyira, mint a normál nyomású rendszer, vagyis jóval takarékosabb és szebb munka is végezhető vele. 

Nem minden anyaggal kompatibilisek!

A teljesítményen és a működésen túl a vásárlás előtt érdemes figyelembe venni azt is, hogy milyen típusú anyaggal szeretnénk dolgozni. A diszperzit esetében például fontos, hogy bár akármelyik festékszótó gond nélkül kifújja az anyagot, viszont ami nem kompatibilis vele, bizony igen hamar tönkremegy, egy idő után a túl sűrű festéket nem tudja majd maradéktalanul kijuttatni.

Cserébe az olyan anyagokhoz, amelyek lakkbenzinnel vagy szintetikus hígítóval oldódnak, - mint például a lazúr vagy a zománc -  gyakorlatilag mindegyik típusú festékszóró alkalmas. Sőt, ugyanez igaz a folyékony gumibevonat fújására is, amely az utóbbi időben igen népszerűvé vált. 

Nagyon lényeges azonban kihangsúlyozni, hogy aki a festékszórót a jövőben nem egy, hanem több típusú anyag szórására kívánja majd használni, az mindenképpen olyan típust válasszon, amihez több fúvókaméret tartozik. Így gyakorlatilag semmi sem állhat majd a közös együttműködés útjába, bármit is szeretnél majd lefesteni a segítségével.

Festékszóró pisztoly kínálatunkat itt találod

Hogy zajlik mindez a gyakorlatban?

A festékszóró használatakor kiemelten fontos, hogy mielőtt bármibe is belekezdenél, egy takarófóliával alaposan fedd le a padlót, valamint takard le az ajtókat és ablakokat is, valamint védj meg valamilyen módon minden olyan felületet, amelyet nem szeretnél össze festékezni! Ha szükség van glettelésre, annak most jött el az ideje. Ezt követően jöhet a festés. A festékszóró használata során permetezéshez hasonló mozdulatokkal, 20-30 cm távolságról vidd fel a festéket a falra!

Lényeges, hogy először függőleges, majd vízszintes mozdulatokkal, átfedéssel hordd fel a festéket! Így szépen, finom mozdulatokkal fedd le a felületet! Ha végeztél, használat után a festékszórót mindenképpen alaposan takarítsd ki, így a következő alkalommal is probléma nélkül vetheted majd be különböző feladatoknál. 

Egy festékszóró kincset ér, hiszen egy ilyen szerkezet segítségével jóval egyszerűbb feladat egyenletes és szép felületet megálmodni és létrehozni. Nem beszélve arról, hogy nagyon gyorsan és hatékonyan lehet vele dolgozni, így mindenképpen hasznos, ha van egy ilyen szerkezet a háztartásban.