A régi kovácsoltvas kerítések vagy éppen old timer autók vázai is ebbe a kategóriába tartoznak. A címben már jeleztük, hogy ez egy roppant érdekes terület, ugyanis vitathatatlan haszna mellett a módszer műalkotások készítésére is alkalmas. Hogy hogyan? Üvegbe különböző mintákat rajzolhatunk, ami nagy kreativitást és ezzel együtt művészi vénát feltételez.
Az elöregedett festéket, a rozsdafoltokat vagy más oda nem illő anyagokat a megfelelően kiválasztott homokfúvó közbenjárásával pillanatok alatt eltüntetheted fém, fa vagy éppen kő felületekről egyaránt.
A gép konkrét típusának kiválasztása már egy kicsit nehezebb feladat. Alapvetően két modellt érdemes megkülönböztetni egymástól. A mobil illetve a kabinos homokfúvót.
Ahogy az az elnevezésből is logikusan kiderül a mobil verzió hordozható, tehát extrém helyszíneken is igénybe vehető a szolgálata. Ha jellemzően nagyobb méretű tárgyakat, vagy változatos objektumokat szeretnél “lekezelni” akár helyszínen, akkor ez a megoldás neked való. A lámpaoszlopok, korlátok vagy éppen autóvázak, hogy csak néhány példát emeljünk ki a sok száz közül pillanatok alatt új külsőt kaphatnak.
A kabinos alternatíva ezzel szemben helyhez kötött, fix körülmények között használható kisebb, vagy sorozatgyártásból származó tárgyakhoz, felnik, hegesztésre, festésre váró felületek tisztításához és nem utolsó sorban üvegek mintázásához.
A homokfúvás az átalakítás mestere!
A lerakódott szennyeződések, a régi le- és elkopott, pergő festékdarabok vagy éppen az öregedésről tanúskodó rozsdafoltok nagyon el tudják rontani az érintett tárgy megjelenését. A rozsda csak a mesében kölcsönöz ódivatú külsőt, valójában roppantul káros a jelenléte. A hiányos festék sem túlságosan szívderítő látvány, pláne hogy a felületet fedő réteg hiánya további roncsolódáshoz vezethet. Ilyen helyzetekben az újrafestés az egyetlen megoldást, ám előtte tisztává kell varázsolni a felületet. A homokfúvás gondoskodik a maradéktalanul tökéletes végeredményről.