Képzeljen el egy műhelyt, ahol a legkiválóbb szerviztechnika eszközökkel találkozik. A szerviztechnika magába foglalja a különféle szerszámkocsikat, például a szekrényeket és satupadokat, a krokodilemelőket, a mobil homokfúró gépeket, a kézi csörlőket, a motorforgató állványokat, a szerelőbakot, az olajfeltöltőket és leszívókat, a különféle szerelőállványokat és műhelypréseket, emelőket és kocsikat és egyéb műhelyalkatrészeket.
Sokan nincsenek tisztában azzal, hogy például egy műhely milyen berendezéseket igényel, hogy ahhoz például, hogy az Ön kocsijának a kerekeit kicseréljék a mesterek a téli és a nyári gumicsere időszakában, ahhoz milyen eszközökre van szükség, vagy hogy például a motorkerékpár szereléséhez nem elegek a szerszámok és az alkatrészek, hanem szükség van egy speciális motorkerékpár szerelőállványra vagy csápos emelőkre is.
A szerviztechnikához nem csak a tárolók, de az alkatrészmosók is hozzátartoznak, hiszen általában, amikor a mesterek kiszerelnek valamilyen alkatrészt, akkor azt meg is tisztítják, ezt pedig csak egy speciális alkatrészmosóban lehetséges. Természetesen a kéztisztítókról és a különféle higiéniás termékekről sem feledkezhetünk meg, amelyek a műhelyek alap felszerelései.
A szerszámkocsik, a különféle szerszám tároló eszközök nélkül a mesterek nem találnák meg a szerszámokat és a munka sokkal lassabb folyamatú lenne, sőt, ezek nélkül akár veszélyessé is válhat a műhely. A krokodilemelők vagy olajemelők a gépkocsik szerelésénél hasznosak, de a gépkocsiknál és teherautóknál, különféle munkagépeknél alkalmazzák a fáradtolaj leeresztőket, leszívókat vagy olajfeltöltőket. A különféle raktárak nem működnének a raklapemelő békák, molnárkocsik vagy kézikocsik nélkül, az állványok, szerelőbakok, tartók stb. pedig minden munkánál a mesterember segítségére vannak.
Láthatja, hogy a szerviztechnika minden tekintetben az alapja egy műhelynek, és ezen berendezések nélkül szinte lehetetlen lenne bármilyen munka az alkatrészekkel vagy gépekkel.