Adatvédelmi tájékoztató: A felhasználói élmény fokozása és a személyre szabott legjobb ajánlatok érdekében, valamint kényelmi illetve statisztikai célból weboldalunk  cookikat (sütiket) tárol a készülékén és webszervereken. Ezen adatok tárolásának módját a “Beállítások” feliratra kattintva tudja módosítani. Abban az esetben, ha hozzájárul a sütik használatához, kattintson az OK gombra. Részletesebb információ az "Adatvédelmi szabályzat" menüpontban található.

A raklapemelő békáról bővebben

Sokféle raklapemelő típussal találkozott már, a legismertebb ezek közül talán a raklapemelő béka, amelyet ismerhet akár villás raklapemelő néven.

Most ennek az ismertetőit és legfontosabb tulajdonságait fogjuk körbejárni. A raklapok felhasználása egyre népszerűbb a hétköznapi emberek életében is, hiszen már rengeteg bútort is készítenek raklapokból. Természetesen a raklapemelő nem ehhez a felhasználási területhez tartozik, persze ha több raklapot kell egyszerre mozdítani, akkor érdemes kölcsönkérni egy raklapemelőt, de a villás raklapemelőket inkább az üzemek és a raktárat alkalmazzák.

A raklap az, amin az áru biztonságosan tárolódik, tehát azért szükséges a raklapemelő, mert azzal könnyen felemelhető az áru – raklappal együtt. Megkönnyíti az árumozgatást és az áruszállítást. A raklapemelő több néven ismert és több fajtát is gyártanak belőle, tehát fontos, hogy Ön tájékozódjon, hogy számára melyik a legalkalmasabb. A kézi mozgatású emelőeszköz ismert és használt nevei: emelőbéka, villás raklapemelő, hidraulikus kézi emelő vagy a villás emelőkocsi – tudnunk kell, hogy minden esetben ugyanarról a vízszintes irányba mozgatott emelőről van szó.

Fontos még az a különbség, hogy a béka kizárólag pár centimétert tud a földtől felfelé menni, tehát ennek a használatánál csak felemeli a raklapot, majd azt kézi vezérléssel viheti egyik helyről a másikra. Abban az esetben, ha magasabbra kell emelni a termékeket, akkor már a kézi magasemelőt vagy kézi targoncát kell használni. Vásárlás előtt fontos figyelembe venni, hogy milyen terheket szeretne mozgatni a raklapemelő segítségével. Ennek alapján tudja ugyanis kiválasztani a megfelelő típust. A teherbírás rendkívül fontos, hiszen a nagyobb teherbírású raklapemelő béka már képes akár 2,5-3 tonnát is mozgatni, de vannak ettől sokkal kisebb teherbírású emelők is. Szerencsére árban nem olyan nagyok a különbségek, tehát érdemes a minél nagyobb teherbírású mellett dönteni. A másik, amit szem előtt kell tartani, az a padlózat minősége. A kisebb gördülési ellenállású termékkel megkönnyíthető a munka.

Ajánlott azt is figyelembe venni, hogy milyen területen használja a kocsit, például a küszöbös helyen érdemes dupla görgős raklapemelőt használni. A teher formáját is figyelembe kell venni a választásnál. A raklapemelő természetesen a raklapos áru mozgatására szolgál, ehhez képest alakították ki a terhelhetőséget és a villa kivitelét is. Tudnia kell, hogy milyen hosszú villára van szüksége, illetve, hogy milyen típusú raklapot használ, hiszen már a raklapok is különféle szabványok szerint készülnek. A legismertebb az EUR szabvány, de vannak amerikai raklapok is. Ezekhez más típusú raklapemelő szükséges.

Tartalomhoz tartozó címkék: érdekességek