Adatvédelmi tájékoztató: A felhasználói élmény fokozása és a személyre szabott legjobb ajánlatok érdekében, valamint kényelmi illetve statisztikai célból weboldalunk  cookikat (sütiket) tárol a készülékén és webszervereken. Ezen adatok tárolásának módját a “Beállítások” feliratra kattintva tudja módosítani. Abban az esetben, ha hozzájárul a sütik használatához, kattintson az OK gombra. Részletesebb információ az "Adatvédelmi szabályzat" menüpontban található.

Milyen porszívót vegyek? - Ipari száraz-nedves porszívók

Milyen porszívót vegyek? - Ipari száraz-nedves porszívók

Elöljáróban a legfontosabb, amit tisztáznunk kell nevezetesen az, hogy az ipari porszívókban a közös vonás a víz! A piacon száraz-nedves porszívók egyaránt megtalálhatóak. Ipari porszívókat főként az építőiparban használnak, nevéből is adódóan ipari szennyeződést porszívózhatunk vele. Működési elve hasonló a háztartási porszívókéhoz, azonban a száraz-nedves ipari porszívók működhetnek porzsákkal vagy porzsák nélkül is.

Ezekkel a porszívókkal vizet és más folyadékokat is felszívhatunk, de a száraz porszívók által végzett munkára is alkalmasak. Folyadék porszívózásakor a porzsákot ki kell venni a porszívóból. A nedves porszívóval vizet is lehet felszívatni, de a gép folyadékot nem tud kiüríteni magából. Ezt általában egy leeresztő csapon keresztül tudjuk elvégezni. A porszívó műanyag (vagy fém) tartályának alján található.

Ilyen esetben ki kell vennünk a szűrőbetétet, és helyébe poliuretán szűrőt kell tennünk. Amikor a felszívott folyadék a készülék tartályában eléri a maximálisan megengedett mértéket, a biztonsági úszós szelep leállítja a szívást. Amikor a porszívó tartályból nagy mennyiségű folyadékot szívunk ki, a részleges légáramlás biztosítása érdekében nem szabad a szívófejet teljesen alámeríteni.

Nedves üzemmódban főként beton vagy téglavágáskor használunk porszívót, ilyenkor a vízzel hűtött gyémánt vágótárcsa nedvessége és a keletkező por és törmelék egyaránt felszívásra kerül. Nagyon nagy segítség például amikor egy kész lakásban kell egy vezeték helyét kialakítani, szinte pormentesen elvégezhető.

Száraz szívásos üzemmódban akkor használjuk az ipari porszívót, ha csak forgácsot, hulladékot vagy port szívunk. Ilyen például asztalos üzemekben, asztalos munkák végzése közben nagyon hasznos.

Az ipari porszívó szinte 100%-ban összeszívja a keletkező fűrészport és forgácsot. Az ipari porszívók bizonyos típusai egy mosószeres tartályából ki tud spriccelni mosószeres folyadékot a padlóra vagy szőnyegre és azt szinte azonnal vissza is szívja, miközben a kispriccelt mosószeres folyadék feloldja a padlón vagy szőnyegben levő vízzel oldható szennyeződéseket.

A takarítógépekkel lehet porszívózni és tudnak tisztítószeres vizet kinyomni és azt visszaszívni, illetve vizet is lehet vele felporszívózni. A takarítógép vízzel, vagy gőzzel dolgozik. A vizes, szőnyegek tisztítására, a gőzölős, laminált padló vagy parketta tisztítására alkalmas. Fontos, hogy erős motorja legyen. Technikai kérdés, hogy vizesen nem hagyjuk a szőnyeget mert alatta penészedhet, illetve a nyomás is nagy legyen, hogy a szőnyeg szálai közé vékony sugárral benyomja a tisztítószeres vizet.

A takarítógépeket át lehet alakítani porszívó üzemmódra is, csak porzsák kell hozzá. A legjobb az a takarítógép, amelyik vizes porszívóként is üzemel. Van olyan takarítógép melynél a mosószeres tiszta vizet egy kézi működtetésű szeleppel juttat hatjuk a szívófej közelébe, illetve a tisztítandó felületre, a gép pedig a koszos vizet rögtön fel is szívja, és a szennyesvíz-tartályba szivattyúzza.

Hagyományos, száraz porszívózás esetén papír porzsákot teszünk bele, a kárpittisztító fejet pedig normál porszívófejre cseréljük. A vízszűrős porszívógépeknél a műanyag tartályában víz van, ami megköti a beszívott porszemcséket. Éppen ezért magas megkötő képessége miatt allergiában szenvedőknek a vízszűrővel felszerelt készüléket javaslunk.

Az igazi megoldást persze egy pollenszűrő, vagy a HEPA és vízszűrő együttese jelenti. Az ilyen szűrőkkel ellátott porszívókból kiáramló levegő már nem tartalmaz atkákat, allergizáló porszemeket. A tartály a víz kiöntésével, illetve mosással tisztítható. A rendszerességet és az alapos tisztítást nagyon komolyan kell vennünk, mert a por és víz keverékéből alkotott sár  odaszáradhat a tartály falára, és ennek eltávolítása már kemény munka.

Remélem tetszett a takarítógépekről szóló kis cikkem! Egyébként a teljes porszívó választékunkat, melyben megtalálod a háztartási és ipari porszívókat egyaránt ide kattintva éred el.

Timi