Leesés elleni védelem
Tudtad, hogy a munkahelyi balesetek majdnem 10%-a azért következik be, mert a munkatárs a magasabb helyről a mélyebbre esik? Ezeknek a baleseteknek egy nagyobb részét legegyszerűbb elkerülni, preventív megoldásokkal, a munkatársadat védő passzív és aktív munkavédelmi rendszerrel. A Szerszámkell kínálatában minden –leesés elleni védelmi – terméket megtalálsz a testhevederek, a rögzítőkötelek, karabinerek a vezérelt zuhanásgátlók vagy például a visszahúzható zuhanásgátlók közt.
Zuhanásgátló védelmi megoldások között válogathatsz ebben a kategóriánkban! Komplett testhevederektől kezdve a legapróbb biztonsági karabínerekig találsz terméket, ami megóv téged munkád során. Válaszd ki a számodra szükséges alkategóriát!
Az építőipar a legkitettebb
Bár a magasból történő lezuhanások számos tevékenységi területen előfordulhatnak, elsősorban az építőiparban vannak jelen. Ebben az ágazatban ez a vezető oka a munkahelyi baleseteknek, hozzá kell tenni, hogy nincs jogszabályi feltétel, ami pontosan leírná, hogy bizonyos munkafolyamatokban milyen védelmi rendszerrel kell számolni.
A kockázatok és a kimenetel
Amikor azt halljuk, hogy valaki balesetet szenvedett mert lezuhant a magasból, általában a tetőn dolgozókra gondolunk: ácsokra és tetőfedőkre. Fontos azonban tudni, hogy minden építőipari szakember érintett. A villanyszerelő, aki lámpatestet szerel a mennyezetre, a kőműves, aki falat építi vagy szerel. Továbbá fontos tudni, hogy a magasból való lezuhanáshoz nem feltétlenül szükséges több méter magasan végzett tevékenység. Például egy festő, aki egy lépcsőn dolgozik, elveszítheti az egyensúlyát, hátraeshet és beütheti a fejét. Ha nem viselt védőruhát, a következmények végzetesek lehetnek.
A leesések sérülései a jelentéktelenektől a komolyakig terjedhet: törések, vérzések, bénulás, kóma, halál... De a fizikai sérüléseken túlmenően pszichológiai következményei is lehetnek (poszt-konkúziós szindróma, poszttraumás stressz) az áldozatot szenvedett személy számára. Ezért fontos, hogy védőeszközöket használjunk. A Szerszámkellnél egy csokorba szedtük az azonos funkciójú védőeszközöket.
Munkahelyzet beállító derékövek
Az ilyen övek nem önmagukban működnek, hanem egy rendszer részei. A munkahelyzet beállító derékövek lehetővé teszik a munkavállaló számára, hogy a magasban jól alátámasztott helyzetben, mindkét keze szabad maradjon miközben biztonságosan dolgozzon. Az ilyen övek másodlagos funkciója, hogy melegen tartja az izmokat, kényelmesek és állíthatóak, rugalmasak.
A testhevederek
A testheveder egy biztonsági hám, amely a munkavállalót a leesésvédelmi rendszerhez kapcsolja, amely a szerkezetbe van rögzítve, amelyen dolgozik. A combok, csípő, mellkas, vállak és hát köré illeszkedő hevederek segítségével ezek a hevederek megállítják az eséseket, miközben minimalizálják a munkavállaló sérülését. Többféle testheveder közül választhatod ki a legmegfelelőbbet és a munka típusát figyelembe véve a legbiztonságosabbakat.
Rögzítő kötelek, heveder szalagok
A rögzítőkötelek és a hevederszalagok egyszerre biztosítják a szabad mozgást és segítenek abban, hogy egy fix ponton tudjon a heveder tartani és azon a ponton tudj dolgozni. Karabinerekkel, csatokkal, racsnikkal vigyáznak a munkatársak testi épségére, a teherbírásuk akár az 5-8 szorosa is lehet az elvártnak.
Karabinerek
A leesésvédelmi rendszerek számos – akár speciális és precíziós - alkatrészből állnak. Néhánynak, mint például a teljes testet fedő hámnak vagy az önbehúzó kötélnek egyértelmű szerepe van a lezuhanások megfékezésében vagy megállításában. Mások, mint például a karabiner, bár kevesebb figyelmet kapnak, mégis kritikus szerepet játszanak abban, hogy az esésvédelmi rendszer megfelelően működjön. A laikusok számára a karabiner egy fémhurok, amelyet egy leesésvédelmi rendszer alkatrészeinek gyors és megfordítható összekapcsolására használnak. Az esésvédelmi iparágban különböző típusú karabinereket használnak, és ezeket jellemzően az alakjuk alapján határozzák meg. A Szerszámkell kínálatában megtalálod az összes fontos karabiner típust / akár szetteket is.. Ismerd meg a lehetőségeket.
Energiaelnyelők
A zuhanásgátlással összefüggésben (mert energiaelnyelőt találsz az elektronikában is) az energiaelnyelő olyan eszköz, amely korlátozza a zuhanó test energiáját. Olyan anyag vagy eszköz, amely megfékezi és az ütközési energiát szétoszlatja és eloszlatja, így nem koncentrálódik az ütés, esetleg annyira szétoszlik, hogy nem okoz semmiféle sérülést. (Minden heveder szakítószilárdsága hatalmas, élettartamuk hosszú) Nézz szét a kínálatunkban és válaszd a számodra tökéleteset.
Vezérelt zuhanásgátlók
A "zuhanásgátló eszköz" használható a sérülés vagy halálozás kockázatának minimalizálására, azáltal, hogy másodlagos alternatív terhelési utat biztosít a terhelőhorog vagy annak kioldó mechanizmusának meghibásodása, vagy a terhelőhorog véletlen kioldása esetén. A lezuhanás elleni védőfelszerelés alapvető egyéni védőfelszerelés azon munkavállalók számára, akik munkájukat magasan végzik. Segít megelőzni az eséseket. A Szerszámkell-nél mindenre felkészültünk ezért vannak zuhanásgátló felszereléseink az építőipar, az ipar, az energiaipar, a mezőgazdaság, a közbiztonság, valamint más iparágak számára is. Válaszd ki a neked megfelelőt!
Visszahúzható zuhanásgátlók
A visszahúzható zuhanásgátló - amikor kihúzza és elengedi a zsinórt - az visszahúzódik a házegységbe, emiatt a funkció miatt kapta a nevét. Ha a munkavállaló balesetet szenvedne és például leesik, miközben visszahúzható zuhanásgátlót használ, a mentőkötél éles rántása egy automatikus fékrendszert kapcsol be a házegységen belül, és a zuhanási távolságot mindössze néhány centiméterre korlátozza. Így azonnal beavatkozik és nyújt segítséget.
Csörlős mentőállvány
A csörlős mentőállványok – például - a testhevederzet mellső pontjaihoz csatlakoztathatók, 30 mm széles mentőheveder-szalag, középső merevítővel és három karabinerrel. Biztonságosan megtartják a munkát végzőt és a segítségükkel elkerülhetőek a balesetek.