Munkavédelmi cipők - Lábbelik
Panda Safety Ducato 6039 S3 CI munkavédelmi bakancs, fekete-piros, 36
Coverguard Piemontite S3 CI SRC bélelt bőrcsizma, kompozit lábujjvédővel, barna, 39
Albatros Jetstream Impulse Low S1 ESD HRO SRA munkavédelmi szandál, fekete-kék, 47
Albatros Clifton Air Low S1 ESD SRC munkavédelmi szandál, fekete-piros, 37
Albatros AER55 ST Black Blue Low O1 ESD HRO SRA munkavédelmi cipő, fekete-kék, 36
Coverguard Pearl S3 SRC bőr védőfélcipő, kompozit lábujjvédővel, fekete, 43
Declan színbőr lyukasztott felsőrészű női munkavédelmi papucs, 39
Puma Conquest BLK CTX High S3 WR HRO SRC munkavédelmi bakancs, 43
Puma Neodyme Green Low S1P ESD SRC munkavédelmi szandál, fekete-zöld, 40
Miért van szükség a munkavédelmi cipőre?
A biztonsági / munkavédelmi lábbeliket azoknak a munkavállalóknak kell viselniük, akik sok időt töltenek kemény felületeken állva és járva, miközben esetleg nehéz tárgyakat emelnek, tolnak, gépeket kezelnek. Az ilyen cipőkben gyakran tartozék lábujjvédő betét megakadályozza a lábsérüléseket, ha nehéz szerszámok vagy tárgyak, kövek, nehéz anyagok esnek a lábra. Ezek a cipők a szúrt sebektől és az éles tárgyak által okozott egyéb sérülésektől is megvédik a munkavállalót.
Amellett, hogy a munkavédelmi cipők megvédik a dolgozót a munkahelyi sérülésektől, kényelmet is nyújtanak viselőjüknek, mivel olyan funkciókat biztosítanak, mint a lengéscsillapítás és a párnázás a nagy terhelésnek kitett területeken, például a sarkon és a talpboltozaton. Ugyanakkor elég kényelmesnek kell lenniük ahhoz, hogy fáradtság vagy fájdalmak nélkül, szabadon mozoghasson benne a munkatárs. A biztonsági cipőket más egyéni védőfelszerelésekkel (PPE), például védősisakkal és szemüveget kell viselni, mivel úgy tervezték őket, hogy védelmet nyújtsanak bizonyos veszélyekkel szemben, de nem az ipari környezetben előforduló összes veszély ellen. A munkavédelmi cipők csak akkor tudnak megvédeni, ha megfelelően illeszkednek a lábhoz; ellenkező esetben nem használnak semmit.
Hol használj munkavédelmi cipőket?
A biztonsági lábbeliket jellemzően olyan iparágakban és munkakörökben viselik, ahol fennáll a leeső tárgyak, elektromos veszélyek, csúszások, botlások és esések vagy veszélyes anyagoknak való kitettség miatti lábsérülések kockázata. Néhány példa azokra az iparágakra és munkakörökre, amelyek jellemzően megkövetelik a biztonsági lábbeli használatát: ilyen az építőipar, a gyártás, az olaj- és gázipar, a különböző gyárak és azok a területek, ahol pakolni kell: a raktározásban és a logisztikában.
Hogyan válaszd ki a munkavédelmi cipőt?
Fontos, hogy a cipő az adott munkafolyamathoz legyen optimalizálva. Mivel a munkatárs egész nap ebben lesz érdemes odafigyelni a kényelemre és arra, hogy a cipő pontosan jó méretű legyen, illeszkedjen a lábára. A legkevésbé fontos a „szépség”, ellenben a biztonsági lábbeliket úgy tervezték, hogy megvédjék a felhasználót a lehetséges munkahelyi veszélyektől. A biztonsági lábbeliket különböző biztonsági összetevők alapján kell kiválasztani: biztonsági lábujjvédők, a lábközépcsontvédők, az elektromos veszélyességi besorolások, az elektrosztatikus feltöltődést levezető besorolások és a cipő talpa. A cipő hatékonyságát munkavédelmi zoknival tudod növelni, illetve olyan talpbetétekkel, melyekkel még kényelmesebbé teheted.
A legtöbb munkavédelmi cipőtől elvárt a csúszásmentes talp, a fényvisszaverő elemek, csíkok, az anti elektrosztatikus betét, a különböző tanúsítványok, melyek jelzik, hogy a cipő átment a szigorú teszteken.
Ismerd meg a Szerszámkell munkavédelmi cipő, lábbeli választékát és válaszd ki a számodra legjobbat!