Adatvédelmi tájékoztató: A felhasználói élmény fokozása és a személyre szabott legjobb ajánlatok érdekében, valamint kényelmi illetve statisztikai célból weboldalunk  cookikat (sütiket) tárol a készülékén és webszervereken. Ezen adatok tárolásának módját a “Beállítások” feliratra kattintva tudja módosítani. Abban az esetben, ha hozzájárul a sütik használatához, kattintson az OK gombra. Részletesebb információ az "Adatvédelmi szabályzat" menüpontban található.

Honnan tudhatom meg, hogy mennyit bír egy akkus barkácsgép?

Nincs annál bosszantóbb, mint amikor a legnagyobb munka kellős közepén vagy, az akkus gép pedig amivel dolgozol, éppen lemerül. Ilyenkor félbe kell szakítani a munkát, töltőre kell tenni a gépet és várni, míg az újra üzemképessé válik. Annak érdekében, hogy ezeket a felesleges köröket elkerülhesd és ne csak tippelni tudj arra, hogy vajon mennyit bír még az akksi, érdemes viszonylag pontos számokkal kalkulálni.

De honnan tudhatod, meg, mennyi kapacitás van egy ilyen gépben? A kulcs e téren az akkumulátor kapacitásában rejlik, amelyre több tényező is hatással van. Ebben a bejegyzésben minden ezzel kapcsolatos tudnivalót összegyűjtöttünk. 

Mekkora az akkumulátor kapacitása?

Az akkumulátor szempontjából három dolgot érdemes figyelembe venni, ha barkácsgépekről van szó.

Az egyik ilyen az amperóra, vagyis az elektromos töltés. Egy óra leforgása alatt jellemzően egy amper erősségű áram folyik át a szerkezeten, ez alapján pedig már ki lehet következtetni az üzemidőt is. Az általános szabály az, hogy minél nagyobb az amperóra értéke, annál hosszabb ideig képes üzemelni egy töltéssel az adott barkácsgép. Ám ez még nem minden, hiszen ez az érték ilyen téren csak tájékoztató jellegű. 

A másik fontos dolog az akkumulátorban tárolt energia feszültség mértéke, vagyis az, hány Voltos az adott szerkezet. Ez azért lényeges, mert az akkuban tárolt energia feszültségének, valamint és az amperórában mért kapacitásának a szorzata megadja az üzemidőt. Ez azt jelenti, hogy ha például van egy 10,8 Voltos és 1,3 amperórás fúród, akkor annak 1,4 Wattóra az üzemideje.

Minél nagyobb ez a szám, annál több ideid képes teljesíteni feladatát a gép. 

Végezetül mérvadó a kapacitás szempontjából az akkumulátor típusa is, ugyanis míg bizonyos verziók több ezer töltés után sem veszítenek a kapacitásukból, mások jellemzően megérzik a sok használatot és egy idő után érezhetően egyre kevesebbet bírnak majd. A lithium akkuk esetében azonban ez a veszély nem áll fenn.

Abból a szempontból is jó választásnak bizonyulhat ez a típus, hogy ezek az akkumulátorok bármikor tölthetők, nem kell megvárni velük a teljes lemerülést. Vagyis ha végeztél a feladatoddal de még van szufla az akksiban, gond nélkül ráteheted a töltőre, legközelebb pedig teljes erőbedobással vetheted bele magad a munkába. Ezen kívül kiemelendő még ennek kapcsán, hogy ez a típus egészen a kapacitás nullára csökkenéséig ugyanazt a teljesítményt képes biztosítani.

A biztonság kedvéért érdemes pót akkumulátort is tartani otthon

Ha teljesen biztosra szeretnél menni a téren, hogy ne kelljen megszakítani a munkát a lemerült akkumulátor miatt, akkor érdemes betárazni egy pót akksit is. Így ha azt teljesen feltöltve tárolod és pont lemerül az amelyik üzemben van, egyszerűen csak ki kell cserélned és ott folytathatod a műveletet, ahol abbahagytad. Mire végzel, a másik is feltöltődik, így mindig lesz egy mentőöv a tarsolyodban akkor is, ha elfelejtetted teljesen feltölteni a gépedet vagy túl hosszúra nyúlik a munkafolyamat. 

Most, hogy a fentiekkel tisztában vagy már sokkal könnyebb lesz kiválasztanod, milyen típusú és teljesítményű barkácskép lesz számodra az ideális vagy a már meglévővel is remekül tudsz előre kalkulálni. Ezáltal pontosan tudsz majd számolni azzal, hogy meddig bírja majd az akkumulátor és mikor kell készenlétbe helyezni a tartalék energiaforrást. Ennek hála a munka mindig zökkenőmentes lesz.

Teljes barkácsgép kínálatunkat ide kattintva tudod megtekinteni.