Adatvédelmi tájékoztató: A felhasználói élmény fokozása és a személyre szabott legjobb ajánlatok érdekében, valamint kényelmi illetve statisztikai célból weboldalunk  cookikat (sütiket) tárol a készülékén és webszervereken. Ezen adatok tárolásának módját a “Beállítások” feliratra kattintva tudja módosítani. Abban az esetben, ha hozzájárul a sütik használatához, kattintson az OK gombra. Részletesebb információ az "Adatvédelmi szabályzat" menüpontban található.

Legyen biztonságos az otthoni autószerelés

Szereted magad bütykölni autódat, elvégezni otthon a karbantartási feladatokat? A szakemberek tudják, hogy mennyi baleset forrása lehet egy-egy, akár egyszerűnek tűnő autószerelési munkálat. Alábbi rövid összefoglalónk hasznos lesz számodra, ha biztonságban szeretnéd magad tudni, miközben autódon dolgozol. Gyakorlottak valószínű, hogy nem sok olyan dolgot fognak találni, amit ne tudnának már. Ha azonban kezdő vagy, minden bizonnyal jól fog jönni ez a bejegyzés.

Biztonsági tippek otthon autószereléshez

Ha te is azon autótulajdonosok közé tartozol, akiknek nem okoz gondot kisebb hibák otthoni megjavítása, a hobbid az autókarbantartás, fontos, hogy mindezt úgy tedd, hogy vigyázol saját és mások testi épségére. Mindemellett fontos, hogy ne károsítsd járműved állapotát, valamint megbízhatóságát.

1. Ha biztonság, akkor nem hagyhatjuk figyelmen kívül azt, hogy csak olyan projekthez kezdj hozzá, amihez valóban értesz. Hidd el, nagyobb károkat okozhatsz autódnak és saját magadnak, ha kellő tudás hiányában állsz neki a javításnak.
A különböző olajszivárgások tűzveszélyesek lehetnek, a helytelenül elvégzett fék- vagy kormányműjavítások pedig rendkívül csökkentik a biztonságos közlekedést. Minden esetben olvass utána alaposan, nézz meg több videót, hogy tényleg pontosan képben legyél, hogy mit kell majd elvégezni az autón!

2. Szerezd be a megfelelő szerszámokat. Rendelkezz legalább egy minőségi szerszám- és kulcskészlettel, valamint emelővel. Ezek az eszközök az alapkellékek közé tartoznak, ha szerelésről van szó. Jó szolgálatot tesz egy minőségi szerelő- vagy fejlámpa, hogy jól lásd, amin épp dolgozol. A felkészülés része az is, hogy csak akkor kezdj neki a műveletnek, ha rendelkezésre áll minden célszerszám, hisz nagyon kellemetlen lesz, ha félig le van bontva az autó és akkor jössz rá, hogy hiányzik valamilyen eszköz.

3. A jármű gyártója által ajánlott típusú és mennyiségű olajat, folyadékot és alkatrészeket használj. A nem megfelelő motorolaj, sebességváltó-, fék-, hűtő-, vagy szervókormány folyadék károsítja a gépjárművet. Fórumokon, csoportokban utána lehet járni, hogy milyen utángyártott alkatrész lehet még jó, de ekkor is kérdezz rá a tapasztaltabbaknál, hogy melyik márka mit tud. A gyártója mondhatja, hogy tökéletesen működik, de az csak a gyakorlati tapasztalat során derül ki, hogy valamiért mégse olyan minőségű, mint az utángyártott gyári alkatrészek.

4. Mindig sík felületen dolgozz, óvintézkedés céljából helyezz éket az autó kereke mögé. Ne adj esélyt annak, hogy elmozduljon. Az autó legyen szilárdan alátámasztva, ha alatta dolgozol. A hidraulikus vagy csavaros emelők ugyan felemelik a járművet, de emellett ajánlott egy masszív támasztékot helyezni az autó aljának egy olyan pontjához, amely elbírja annak súlyát. Inkább legyél túlbiztosítva, mint hogy rád zuhanjon az autó - legyen otthon 1-2 erősebb, masszív fatönk, vagy még jobb egy erős bak.

5. Legyen kéznél porral oltó készülék - győződj meg arról, hogy fel van töltve, s tudd használni. Tűz minden óvatosság ellenére keletkezhet, s ebben az esetben gyorsan kell cselekedni, különösen ha gyúlékony üzemanyag, egyéb folyadékok vannak a közelben..

6. Az olajokat, különböző folyadékokat, gyúlékony anyagokat körültekintően tárold és használd. A benzines kannát, oldószereket használaton kívül mindig zárd el, lehetőleg elektromos csatlakozóktól távol.

7. Viselj védőruházatot. A védőszemüveg, zárt cipő, kesztyű, hosszú ujjú felső és nadrág számos esetben megvédhetnek, például égési sérülésektől. Gondoljunk csak a felszabaduló forró levegőre, kiömlő folyadékokra vagy a forró alkatrészekre.

8. Fontos, hogy minden alkatrész, szükséges olaj és folyadék rendelkezésre álljon a javítás során. Mindig hasonlítsd össze a régivel az új alkatrészeket, hogy megbizonyosodj arról, valóban megfelelő-e.

9. Az akkumulátor karbantartása, cseréje esetén mindig áramtalanítsd az autót, majd először a negatív kábelt távolítsd el. Ezzel elkerülhető az esetleges rövidzárlat.

Amennyiben az autó alá kell feküdnöd, jó, ha van otthon még valaki. Érdemes a telefont mindig magadnál tartani, hogy baleset esetén rögtön tudj segítséget kérni.

Autójavító szerszámok minden mennyiségben! 

Nézz szét a kínálatban, ha nem találsz valamit vedd fel velünk a kapcsolatot!