Hosszútávra keresel megbízható, masszív, téliesíthető kerti medencét? Egy merevfalú medence sokoldalú lehetőségeket rejt magában. Ebben a cikkben megtalálod a fémfalas medencék legfontosabb ismérveit, melyek segítségedre lesznek a választásban.
Mi az a merevfalú medence?
Ennél a típusnál a medence fala egybefüggő acéllemez vagy műgyanta, amely belső PVC fóliával van ellátva. Ezek a medencék föld felé telepíthetőek, de akár földbe is süllyeszthetőek. A fém medencefal erős tartást biztosít, belső és külső nyomással szemben egyaránt ellenálló. Bátran használhatja egyidőben akár nagyobb társaság is. A fém szerkezet teszi lehetővé, hogy nagyobb méretekben, illetve mélységben elérhetőek legyenek, mint a többi kerti medence típus.
Ideális nagyobb családok, baráti társaságok számára, hiszen a tágas kialakítás kényelmes használatot eredményez. Kis kreativitással, tervezéssel könnyedén egy otthoni strandon találhatod magad, csupán az idényeidhez igazodó medence tartozékokat kell beszerezned.
Ezek a fémfalas/merevfalú kerti medencék legfontosabb előnyei
- Az egyik legfontosabb jellemző, ami megkülönbözteti a többi kerti medence típustól a merevfalú változatokat, maga a kialakítás. A merev, fém medencefalnak köszönhetően rendkívül szilárdak, tartósak, mely tulajdonságok igazán biztonságossá, masszívvá teszik.
- Habár a fém idővel rozsdásodásnak indul, a mai fejlett gyártási módszereknek köszönhetően egy fémfalú medence évtizedekig is problémamentesen használható. A galvanizált acél szerkezet meggátolja a rozsdásodást.
- Sokféle stílusban, formában elérhetőek, így biztosan megtalálod a számodra megfelelőt, legyen az kör, ovális, téglalap vagy sokszögletű.
- Általánosságban elmondható, hogy a merevfalú medencék ára magasabb a többi típushoz képest, azonban telepítési és fenntartási költségei jóval alacsonyabbak - ugyanis a fém jóval tartósabb, mint más anyagok.
- A medence bélése vastagság, minta, valamint a telepítés módja alapján többféle változatban elérhető. A többi fajtánál jellemzően egységes mind a vastagság, mind a
- Telepítésük egy nap alatt megoldható, mindössze néhány szerszámra van szükséged a felállításhoz és összecsavarozáshoz. Csak kövesd a részletes összeszerelési útmutatót - remek hétvégi program lehet a család számára. Telepítés előtt ügyelj a talaj előkészítésére, legyen vízszintes, sík és tömör a terület. Ha nem szeretnél betonozással bajlódni, homokágyra, füves területre egyaránt elhelyezheted.
- Felfújható és fémvázas társaival ellentétben ez a típus könnyen téliesíthető. Így a nyári szezon végén nem kell bajlódni a leeresztéssel, illetve a tisztítással. Szakszerű lépésekkel, kis odafigyeléssel biztonságban átvészeli a téli fagyos hónapokat.
Nézd meg webshopunk merevfalú medencéit!
A merevfalú medencék karbantartása
Sokakban felmerülhet az a kérdés, hogy milyen gyakorisággal kell cserélni a merevfalú medencék vizét. Hiszen valljuk be, nem kis munka egy ekkora vízmennyiség leeresztése, majd újratöltése. A jó hír számodra, hogy amennyiben odafigyelsz a karbantartásra, megfelelő szinten tartod a víz pH értékét, rendszeresen működteted a szűrőberendezést, nem szükséges a vizet cserélni.
- Ügyelj arra, hogy a vizet megtisztítsd a portól, a vízbe hullott látható és láthatatlan szennyeződésektől. A különböző baktériumok, gombák, egyéb szerves anyagok ellen klór vagy egyéb hatóanyagú fertőtlenítőszerrel tudsz eredményesen védekezni.
- A víz optimális pH-értékét (7,2-7,6 közötti) pH mérők segítségével tudod ellenőrizni, szükség esetében pedig megfelelő vegyszerek hozzáadásával korrigálni, a kívánt tartományba beállítani.
- A medence alján összegyűlt kosz eltávolításához szerezz be egy medence porszívót. Fontos, hogy használaton kívül lefedd medencédet, ezzel nemcsak sok bosszúságtól, de plusz takarítási munkáktól is megkíméled magad. Ehhez nagy segítség egy, a medence méretéhez igazodó és azt teljesen lefedő medencetakaró.
- Használj jó minőségű szűrőberendezést és szivattyút, amik elengedhetetlenek ahhoz, hogy a víz higiénikus állapotát fenn tudd tartani. Többféle medenceszűrő közül választhatsz - patronos, homokszűrős és kovaföldes szűrőket egyaránt találsz. Nagyobb méretű medencékhez javasolt az utóbbi két típust választanod.
Jó, ha tudod, hogy megfelelő karbantartással megnövelheted a medence élettartamát.
Hogy kell téliesíteni a merevfalú medencét?
Sokan félnek a medence télre való felkészítésétől, pedig egyszerűbb, mint gondolnád.
- Távolíts el minden kiegészítőt, játékot a medencéből. Tisztítsd, majd szárítsd meg őket és majd helyezd száraz, fagymentes helyre télire.
- Alaposan tisztítsd ki a medencét, s állítsd be vizét a megfelelő pH értékre.
- Kapcsold le (ha van) a medence fűtését, csatlakoztasd le a szivattyút, valamint a szűrőberendezést.
- Ezután nincs más hátra, mint az útmutatás szerint, a vízmennyiségnek megfelelő téliesítő folyadékot a vízhez adagolni. Téli takaróval alaposan takard le a medencét, s hagyd így addig, míg be nem köszönt a következő szezon.
Összegzés
A merevfalú/fémfalas medencék számos előnnyel rendelkeznek a különböző medencetípusok között. Az ilyen típusú medencék tartósak és strapabíróak, valamint sokféle méretben és stílusban elérhetőek. Karbantartásuk viszonylag egyszerű, és ha a téliesítésükről is gondoskodunk, akkor hosszú élettartamuk biztosított. Ha egy időtálló, tartós és jól karbantartható medencét szeretnél, akkor érdemes fontolóra vennie a merevfalú/fémfalas medence opcióját.