Szerszámosládára mindenkinek szüksége van, hiszen egyszerű, átlátható és rendezett tárolást biztosít szerszámainknak. Korábbi cikkünkben a különböző szerszámosláda típusokat mutattuk be, azonban az anyag és kialakítás mellett egyéb tényezőket is érdemes figyelembe venni a választásnál.
A megfelelő szerszámtároló ládák vásárlásánál meghatározó, hogy ki-milyen gyakorisággal használja az eszközöket, továbbá mennyi eszköz tárolását, rendszerezését kell megoldani. Teljesen más igényeket támaszt egy szakember, például villanyszerelő, ács a ládák iránt, mint egy hobbi barkácsoló, aki mindössze néhány darab szerszámmal dolgozik.
A hordozható modellek kifejezetten a szerszámok egyszerű és gyors mozgatására szolgálnak. Ha helyhez kötött modelleket keresel, egy hagyományos szerszámosláda ideális választás. Amennyiben szerelőműhelyben, nagyobb helyiségben kell mozgatni eszközeidet, akkor egy szerszámoskocsi lesz nagy segítségedre.
Hogy megtaláld a számodra legjobb szerszámosládát, összefoglaljuk a legfontosabb tényezőket, melyek segítségül szolgálnak a megannyi típus és forma között.
Szerszámtartók, szerszámosládák webshopunkban!
Szerszámosláda vásárlási tippek
Ha pontosan tudod milyen paraméterekkel rendelkezzen az adott szerszámosláda, rengeteg időt és energiát spórolsz meg a keresgélés során.
1. Méret
Mérd fel, hogy jelenleg hány darab szerszám áll rendelkezésedre, s mennyivel tervezed ezt a gyűjteményt a jövőben kiegészíteni. Mekkora a legnagyobb szerszám mérete? A cél az, hogy olyan ládát válassz, amelyben a legkisebb, illetve a legnagyobb szerszám is kényelmesen elfér. Plusz előny, ha a későbbiekben a fakkok számát ki lehet egészíteni, amennyiben szükséges.
A méretet nagyban befolyásolja a hordozhatóság, így, ha sokat vagy úton, olyat válassz, amit kényelmesen tudsz mozgatni.
2. Tárolás
A szerszámosláda méretén kívül fontos a belső rekeszek, tárolási opciók száma és azok kialakítása. A kivehető, állítható rekeszek nagyon praktikusak, egyszerűbbé teszik a munkádat, mondhatni a kezed alá dolgoznak. Bosszantó, amikor mindent egy helyre kell halmozni és pont azt az eszközt nem találod, amire épp szükséged lenne.
3. Bel- és kültéri használat
A fából készült változatok igazán esztétikusak, stabilak és súlyuk miatt könnyű őket mozgatni. Beltéri használatra tökéletesek, azonban a fa nem viseli jól az időjárás viszontagságait, így kültéri alkalmazása nem javasolt.
Az alumíniumból készült szerszámosládák könnyűek, strapabíróak, s mivel rozsdaállóak, beltéri és kültéri használatra egyaránt alkalmasak. A fém mellett a rozsdamentes acél modellek szintén rozsdaállóak, így bátran használhatod kültéren is. A műanyag típusok a legolcsóbbak a piacon, nem rozsdásodnak, azonban korántsem olyan tartósak, mint a fából, fémből vagy acélból készült darabok.
4. Egyéb tényezők
A forma, a kialakítás fontos szempontok, ugyanis olyan, aprónak tűnő kiegészítők, mint a kerekek, fogantyúk vagy a bőröndhöz hasonló design teszik lehetővé, hogy minimális erőfeszítéssel tudd terepen, vagy nagyobb távolságban mozgatni őket. Felújítás, építkezés során, hosszabb projektek esetén ezek korántsem elhanyagolható jellemzők.
A szerszámosládák ára igen széles skálán mozog, melyet az előbbiekben felsorolt méret, formai kialakítás, extrák és az anyagtípus határoz meg.