Adatvédelmi tájékoztató: A felhasználói élmény fokozása és a személyre szabott legjobb ajánlatok érdekében, valamint kényelmi illetve statisztikai célból weboldalunk  cookikat (sütiket) tárol a készülékén és webszervereken. Ezen adatok tárolásának módját a “Beállítások” feliratra kattintva tudja módosítani. Abban az esetben, ha hozzájárul a sütik használatához, kattintson az OK gombra. Részletesebb információ az "Adatvédelmi szabályzat" menüpontban található.

Munkapadok, satupadok szerelőállványok és szerelőasztalok

Fém szerelőasztalok, keményfa tetejű satupadok és fából készült gyalupadok, állítható szerelőállványok széles választékát találod a SzerszamKell barkácsáruházban, országos házhozszállítással

Rendezés:

Baug munkaszék kerekekkel

Rendelésre 2-3 héten belül
9.990 Ft

Geko guruló aláfekvő, nyaktámasszal, 150kg

(10)
Rendelésre 2-3 héten belül
10.590 Ft

Festa munkapad 24x61x75mm

Központi raktáron
12.790 Ft

Geko gépsatu, 100mm

Áruházi raktáron
6.770 Ft

Wolfcraft Master 600 munkapad

(1)
Központi raktáron
65.490 Ft

Einhell asztali satu, 80mm

Jelenleg nem elérhető
17.990 Ft

Baug guruló műhelyszék 2db fiókkal

Rendelésre 2-3 héten belül
22.590 Ft

Geko gépsatu, 150mm

Áruházi raktáron
14.690 Ft

Geko műhelyzsámoly polccal

Rendelésre 2-3 héten belül
10.690 Ft

Holzkraft HB 1401 Gyalupad

Jelenleg nem elérhető
207.990 Ft

Holzkraft HB 1701 Munkapad

Központi raktáron
291.990 Ft

Holzkraft HB 1901 Gyalupad

Jelenleg nem elérhető
231.990 Ft

Holzstar SRB 130 görgőpálya

Jelenleg nem elérhető
122.990 Ft

Milyen egy jó satupad, munkaasztal?

A satupadok, munkapadok, szerelőasztalok szinte ugyanaz a kategória, egymás szinonimái. A szerelőasztalok alapvetően ahogy a nevükből is következtethető gépek, motorok, egyéb egységek szét- vagy összeszereléséhez alkalmas stabil asztalok, melyekben általában fiókok is vannak a legszükségesebb szerszámok tárolására. Azért hívják satupadnak, mert ezeken a szerelőasztalokon kapott helyet a satu. Ennek okán rendkívül stabil, merev, vastagfalú profilból készült, heggesztett asztalok voltak.

Régebben vastag keményfa vagy kazánlemez acél asztaltetővel. A szereléskor olykor nagyobb erőt kell kifejteni ha egy berohadt csavart kell kioperálni egy motorból akkor előkerül a hosszabbító cső és a kalapács. Egy jó satupadnak ezt is ki kell bírnia. A satupadot házilag is el lehet készíteni zártszelvényből heggesztve, tetejére vastag vaslemez vagy legalább 5-6 cm vastag keményfa asztallappal. Azonban el kell azon gondolkodni vajon megéri-e nekilátni házilag. Biztosan nem tudunk olcsóbban előállítani olyan minőségű, fiókokkal felszerelt, porszórással festett satupadot, mint amit a kereskedelemben megkaphatunk.

A munkaasztalok magassága általában 85-90 cm. Ez az a magasság, ahol átlag magasságú emberek kényelmesen tudnak szerelni akár állva, akár ülve. Ha ülve szeretnénk szerelni az asztalnál gondoljunk arra, hogy magasított szerelőszéket is be kell szereznünk. Kapható olyan szerelőasztal amihez a fiókokon kívül hátsó perforált lemezből készült szerszámtartó fal is tartozik. Ha ez nincs hozzá gyárilag, utólag is beszerezhetjük. A műhelyberendezéseket komplett családokban is árusítják bizonyos gyártók. A portfólióban megtalálható a satupadon kívül szerszámos szekrény, fali szerszámtartó, műhelyszék.... 

A satupadok többféle kivitelűek és felszereltségűek lehetnek. Vannak egy alsó polcos, több alsó polcos és fiókos kivitelűek, vagy ezek kombinációja. Attól függően milyen munkát végzünk annak megfelelően kell kiválasztani az ideális munkaasztalt. Lakatosipari célokra inkább a nagy merevségű, vastag falú zártszelvényből készült masszív, nehéz asztalokat ajánljuk vastag fém asztaltetővel, amire nagy méretű satut is lehet rögzíteni. 

Asztalosipari célokra inkább a keményfa tetejű satupadok ajánlottak. Ugyan már a divatból kimenőfélben van, de kapható még elvétve fából készült klasszikus gyalupad is asztalos satuval, melynek fából készültek a szorító pofái. 

Műszerész szerelési feladatokra nem fontos a fentiekben leírt vastag masszív választani, elegendő az egyszerűbb, lemeztetejű kivitel is. Műszerészeti munkákat célszerűbb ülve végezni, mindenképp javasolt magasított, gurulós szerelőszék használata.

A szerelőállványok állítható magasságú, általában hordozható szerelőasztalok. Vagy olyan kiegészítők, melyek segítséget nyújtanak akár "egy harmadik kéz" például hosszú deszkák darabolásánál egy görgős állvány, melyet a gérvágó magasságához állítunk elengedhetetlen.

A géptartó állványok a szerelőasztaloknak azon fajtája amelyek vagy egy típusú, vagy univerzálisan többféle gép tartó asztala lehet. Jellemzően ilyenek a gérvágó állványok, asztali körfűrészek és csempevágók...

Összecsukható munkaasztalok

Időnként korlátozott a hely, szűkös a büdzsé, vagy nem fix helyen kell dolgozni, ekkor jönnek képbe az összecsukható munkaasztalok, amelyek majdcsak olyan strapabíróak, mint a fix nagytestvérek, azonban egy mozdulattal könnyedén összecsukhatók és átvihetők más helyre. Ezek a szerelőasztalok kisebbek, könnyebbek, mint a hagyományos darabok. Pár tízkilogramm súlyúak, ám akár 4-5 mázsányi terhet is elbírnak, így ideális lehet azoknak, akik építkezésnél használják őket, vagy egyszerűen csak nincs szükségük otthon egy fix munkaállomásra és helytakarékosság miatt nem szeretnének egy nagy munkapadba invesztálni.